Breaking News

FA Cup ikinci tur: 40 takım, 14 lig dışı kulüp, BBC’de 13 canlı maç

Tarih: 27-30 Kasım Kapsam: Tranmere Rovers – Brackley Town 27 Kasım Cuma günü BBC Two’da canlı yayınlanıyor (19:55 GMT başlama vuruşu)

Bir sonraki turda Liverpool, Manchester United ve Arsenal gibi takımlara katılmaya çalışan 14 lig dışı kulüp de dahil olmak üzere 40 takımın FA Cup ikinci tur aksiyonunun büyüleyici bir hafta sonu sizi bekliyor.

Her şey Cuma günü National League North Brackley Town’ın BBC Two kameralarının önünde League Two Tranmere Rovers’ı (19:55 GMT başlama vuruşu) altüst etme girişiminde bulunmasıyla başlayacak.

Üçüncü tur çekilişinden önce Cumartesi ve Pazar günleri 18 beraberlik daha var – Pazartesi günü saat 19: 00’dan itibaren BBC One’da canlı.

İkinci turun 20. ve son beraberliği, Pazartesi günü Canvey Island ve Boreham Wood (19:45 GMT) arasında lig dışı bir ilişki.

Burada BBC Sport, İngiltere’de ulusal bir Covid-19 kilitlenmesi zemininde gerçekleşen bu sezonun ikinci turunda neyin farklı olduğunu ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini açıklıyor.

Lig dışı kulüpler kimler kaldı?

Premier Lig ve Şampiyona takımlarının katıldığı üçüncü turda lig dışı üç kulübe yer garanti edilir.

Canvey Island v Boreham Wood’un yanı sıra, Marine ile Havant & Waterlooville ve Stockport County v Yeovil Town arasında lig dışı iki bağ daha var.

Isthmian Ligi Kuzey Klasmanında 15. sırada yer alan Canvey Island, yarışmada kalan en düşük sıradaki takım olurken, Merseyside kulübü Marine de İngiliz futbolunun sekizinci kademesinden.

Her ikisi de ön elemeye giren Canvey Island ve Marine, ikinci tura ulaşmak için altı maç kazandı.

İkinci turdaki diğer tüm takımların aksine, ne Canvey Island ne de Marine elit olmayan liglerde mücadele ettikleri için üç hafta önceki ilk turdan beri oynamadılar.

Elit sporlar var kapalı kapılar ardında devam etti İngiltere’nin dört haftalık kilitlenmesi sırasında, ancak altıncı seviyenin altındaki ligler askıya alındı.

Altıncı kademeden beş takım var – Brackley Town, Chorley, Oxford City, Darlington ve Havant & Waterlooville.

Ulusal Lig bayrağını taşıyan yedi takım Stockport County, Barnet, Solihull Moors, King’s Lynn Town, Yeovil Town, Dagenham & Redbridge ve Boreham Wood.

Tekrar yok, taraftar yok – ancak tüm takımlara para ödülü

2020-21 sezonunda FA Cup tekrarı olmayacak. “baskıyı hafiflet” futbol takviminde.

İkinci turda, 90 dakikadan sonraki eşitlik seviyesinin 30 dakikalık ek bir süresi olacaktır. Hala kazanan yoksa, penaltı atışları ile kararlaştırılacaktır.

Koronavirüs salgını nedeniyle 20 beraberliğin tamamı kapalı kapılar ardında oynanacak.

İkinci turda kazanan kulüplerin her biri, FA ödül fonundan 25.500 £ alacak ve kaybeden her kulüp 8.500 £ cebe düşecek.

Kaybeden takımlar ödül parasından pay alacak finansal etkiyi azaltmak kapalı kapılar ardında oynanan bağlar.

Marine ve Canvey Island, ikinci tura ulaştıkları için FA para ödülü olarak 39.041 £ kazandı.

İkinci turda üç eski kazanan

İkinci turda FA Cup özelliğini kazanan üç kulüp.

1953’te ünlü kupayı kaldıran League One Blackpool, League Two’nun yeni oyuncuları Harrogate Town’da.

İki kez kazanan Portsmouth, 2010 yılında kurulan National League King’s Lynn Town’a ev sahipliği yapıyor. King’s Lynn yaralandı Aralık 2009’da vergi borçlarını ödeyemedikten sonra.

Bradford City, 1911’de kazananlar, Lig İki rakipleri Oldham Athletic’e ev sahipliği yaptı.

2014’te ikinci olan League One Hull City, League Two Stevenage’de.

Üç günde 13 bağ – BBC’de nasıl takip edilir

BBC, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri 13 FA Cup maçını canlı olarak gösterecek.

Tranmere Rovers’ın BBC Two’da Brackley Town ile yaptığı ev sahibi takımın yanı sıra, BBC iPlayer ve BBC Sport web sitesi ve uygulamasında 12 maç daha gösterilecek.

BBC Sport web sitesi ve uygulaması, hafta sonu boyunca canlı metin ve radyo yayınlarının yanı sıra 20 maçın tümünün öne çıkan videolarını da içerecek.

27 Kasım Cuma günü gösterilecek BBC maçları:

  • Tranmere Rovers – Brackley Town – BBC Two, 19: 30-22: 00 GMT (çoklu kamera)

28 Kasım Cumartesi günü gösterilecek BBC maçları:

  • Morecambe v Solihull Moors (12:30) – BBC iPlayer & BBC Sport web sitesi
  • Portsmouth – King’s Lynn (15:00) – BBC iPlayer & BBC Sport web sitesi
  • Bradford City v Oldham Athletic (15:00) – BBC iPlayer & BBC Sport web sitesi (tek kamera yayını)
  • Cheltenham Town – Crewe Alexandra (15:00) – BBC iPlayer & BBC Sport web sitesi (tek kamera yayını)

29 Kasım Pazar günü gösterilecek BBC maçları:

  • Shrewsbury Town v Oxford City (13:30) – BBC iPlayer & BBC Sport web sitesi
  • Bristol Rovers v Darlington (13:30) – BBC iPlayer & BBC Sport web sitesi
  • Barnet v Milton Keynes Dons (13:30) – BBC iPlayer & BBC Sport web sitesi (tek kamera yayını)
  • Mansfield Town v Dagenham & Redbridge (13:30) – BBC iPlayer & BBC Sport web sitesi (tek kamera yayını)
  • Stockport County v Yeovil Kasabası (13:30) – BBC iPlayer & BBC Sport web sitesi (tek kamera yayını)
  • Barrow veya AFC Wimbledon v Crawley Town (13:30) – BBC iPlayer & BBC Sport web sitesi (tek kamera yayını)
  • Carlisle United v Doncaster Rovers (13:30) – BBC iPlayer & BBC Sport web sitesi (tek kamera yayını)
  • Stevenage v Hull City (13:30) -BBC iPlayer & BBC Sport web sitesi (tek kamera yayını)

FA Cup üçüncü tur çekilişi ne zaman yapılacak?

Çekiliş 30 Kasım Pazartesi günü, Mark Chapman’ın BBC One’da 19:00 GMT’den itibaren canlı yayınını sunmasıyla yapılacak.

BBC Çevresinde Okumak İçin Banner Görseli - MaviAltbilgi - Mavi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir